fbpx

Проектування систем вентиляції та кондиціонування

Проектування систем вентиляції та кондиціонування – складні інженерні рішення, здійснити які неможливо без етапу проектування. Це найважливіша невід’ємна частина роботи над будь-яким проектом, яка здійснюється за вимогами замовника і враховує всі технічні нюанси приміщення.

Від того, наскільки професійно виконано проектування систем вентиляції залежить подальше проведення робіт по установці вентиляційного обладнання, а також його якісне і ефективне функціонування, необхідна циркуляція повітря, температурні параметри.

Етапи створення проекту

Проектування починається з виїзду нашого інженера-проектувальника на об’єкт, де експерт оцінює і аналізує дане приміщення, становить технічне завдання для переліку завдань з монтажу вент.систем. Інженер прислухається до потреб замовника, підбирає відповідні рішення, будь то мульти-спліт система, мультизональне кондиціонування, установка канального кондиціонера, застосування припливних або припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла, підбирає необхідний рівень автоматизації та ін.

Проект кондиціонування і вентиляція – це завжди компроміс між технічними параметрами і обмеженнями самого приміщення, побажаннями замовника, вимогою ДБН (Державних будівельних норм) і бюджетом (в який закладено підбір та закупівля обладнання).

Проектування проводиться на підставі даних, які надає замовник:

  • архітектурно-будівельне креслення об’єкту;
  • технологічний процес (необхідний при умові замовлення проектування системи вентиляції або кондиціонування для ресторанів, кафе, громадського харчування, торговельних і виробничих приміщень);
  • технічне завдання на проектування системи вентиляції або кондиціонування.

Вартість і строки виконання робіт залежать від складності об’єкта та обговорюються окремо з кожним замовником ще на етапі узгодження. Потрібно також враховувати, що на терміни виконання проекту впливають такі фактори як поставка обладнання, виготовлення замовлених конструкцій. Окремим фактором є узгодження монтажу інженерних комунікацій з урахуванням загальних будівельних і оздоблювальних робіт.

Розрахунок вентиляції включає в себе наступні етапи:

  • вибір розрахункових параметрів внутрішнього і зовнішнього повітря;
  • визначення надходження і виділення в приміщенні тепла, вологи, шкідливих газів;
  • визначення необхідної кількості свіжого повітря, що подається в приміщення;
  • вибір схеми організації повітрообміну;
  • підбір обладнання супроводжується техніко-економічним обґрунтуванням та візуалізацією.

Такий розрахунок дозволяє виконати якісний проект вентиляції і кондиціонування для подальшого ефективного втілення і безперебійної експлуатації внутрішніх систем.

Після затвердження монтажного проекту, фахівці починають сам монтаж систем на об’єкті з точним дотриманням всіх встановлених норм і правил.

Кожен етап роботи стандартизований і прозорий для наших клієнтів.