fbpx

Види кондиціонерів

Настінні кондиціонери

Настінні кондиціонери – найпоширеніший тип систем кондиціонування.

Кондиціонери настінного типу складаються із зовнішнього і внутрішнього блоку, а настінними їх називають за те, що внутрішній блок обладнання розміщується на стіні охолоджувальної кімнати.

Асортимент настінних кондиціонерів складається з безлічі різних моделей, виконаних в самих різних дизайнерських рішеннях, оснащених всілякими функціями які весь час удосконалюються і автоматизуються.

При цьому, кожен кондиціонер настінного типу має якийсь набір базових функцій, таких як:

 • Очищення повітря фільтрами
 • таймер
 • Режими вентиляції і осушення повітря
 • Дистанційне управління

Багато моделей настінних кондиціонерів здатні не тільки охолодити, а й обігріти приміщення в певному діапазоні зовнішніх температур.

Сучасні інверторні моделі спліт-системи дозволяють плавно регулювати продуктивність компресора кондиціонера в широких межах.

Якщо звичайний кондиціонер працює циклами, тобто компресор включається / вимикається, то компресор інверторного кондиціонера працює постійно, змінюючи потужність в залежності від температури в приміщенні.

Такий принцип роботи дозволяє економити електроенергію, більш точно підтримувати задану температуру і найголовніше – дозволяє уникнути сильних перепадів температур при роботі кондиціонера. Це безумовно робить такі моделі гідними підвищеної уваги.

Мабуть, жоден інший тип кондиціонера не використовується так широко і повсюдно, як кондиціонер настінного типу. Це квартири, заміські будинки, невеликі магазини, офіси, кафе, ресторани.

Поєднуючи в собі безліч позитивних споживчих якостей, таких як універсальність застосування, висока ефективність в роботі, компактний розмір настінний кондиціонер став найбільш поширеним типом кондиціонера.

Підлогові кондиціонери

Підлогові системи кондиціонування дозволяють забезпечити ефективне охолодження і нагрівання абсолютно різнопланових приміщень. Монтаж приладів кондиціонування такого типу практично не відрізняється від установки спліт систем настінного типу.

У приміщення, в яких буде встановлений кондиціонер підлогового типу, повітряні потоки розподіляються плавно і рівномірно по всій кімнаті, що виключає можливість появи небажаних протягів.

Завдяки тангенціальним вентиляторів, горизонтальним заслінкам і вертикальними жалюзі створюються два потоки повітря, так як в порівнянні з одним, вони значно покращують циркуляцію і створюють в приміщенні комфортну температуру.

Причину популярності підлогових кондиціонерів можна звести до наступних пунктів:

 • Багатофункціональність і наявність великої кількості корисних автоматичних функцій
 • Надійність і довгостроковість
 • Безшумність
 • Малі габарити
 • зручність експлуатації
 • Широка область застосування
 • Рівномірний розподіл повітря

Підлогові спліт-системи мають досить широку сферу застосування, завдяки їх хорошим характеристикам. Спліт-системи такого типу підійдуть для офісних приміщень, готелів, магазинів, театрів, музеїв, і холів інших громадських приміщень, доречним буде застосування таких кондиціонерів також будинки і на дачній ділянці.

Зручність експлуатації цих систем кондиціонування робить їх настільки популярними: вони багатофункціональні, при цьому, не вимагають підвищеної уваги з боку власника, так як зручна автоматична система індикації повідомить, коли необхідно зробити ту чи іншу перевірку або очищення.

Касетні кондиціонери

Спліт системи касетного типу можуть охолоджувати або нагрівати повітря у великих приміщеннях, не захаращуючи їх, так як монтуються за фальшпотолком, видимою залишається лише декоративна панель.

У внутрішньому блоці розташовуються очисні фільтри, які закриває декоративна панель. З кожного боку панелі розташовані жалюзі, через них і подається в приміщення повітря. Жалюзі регулюються в вертикальному положенні, що дозволяє подавати повітря в чотирьох напрямках і під будь-яким кутом.

Таким чином, кондиціонери касетного типу дозволяють створювати в приміщенні рівний і комфортний температурний режим.

Основні переваги цих моделей:

 • Можливість підмішування свіжого повітря
 • Можливість охолодження або нагрівання великих приміщень
 • Підходять під будь-який інтер’єр
 • Малошумність

Завдяки цим якостям касетні системи кондиціонування стануть кращим рішенням для великих офісних приміщень, магазинів, ресторанів концертних залів, а також можна гармонійно вписати дані моделі в інтер’єр приватних будинків.

канальны кондицыонери

Для забезпечення ідеального мікроклімату на великих площах дуже часто використовують канальні кондиціонери. Як і інші спліт-системи, канальний кондиціонер складається з 2-х блоків – зовнішнього і внутрішнього. Популярність даної системи обумовлена ​​тим, що монтаж внутрішніх блоків і теплоізольованих повітроводів виконується в міжстельовому просторі (за рахунок опускання фальшпотолка на 25-35 см), і в приміщенні ми спостерігаємо тільки витончені вентиляційні решітки (дифузори).

Різноманітність формі колірних рішень дозволяє вписати дифузори, не порушуючи інтер’єр приміщень. Канальний кондиціонер крім усього іншого, за рахунок функції припливу свіжого повітря (підмішування свіжого, відфільтрованого повітря з вулиці) вирішує і ще одну важливу задачу – вентиляцію приміщень, що кондиціонують. У холодну пору року припливне повітря буде нагріватися кондиціонером і канальним нагрівачем.

Основні переваги цих моделей:

 • Можливість підмішування свіжого повітря
 • Відсутність внутрішніх блоків не стінах приміщень
 • Малошумність
 • Комфортний розподіл повітря в приміщенні

Спліт-система канального типу швидко і рівномірно розподілить охолоджений / нагріте повітря з будь-якого об’єму приміщення. За рахунок своєї високої надійності, зручності монтажу і вишуканості інтер’єрних рішень даний вид обладнання є ідеальним для великих торгових площ, офісів, ресторанів, готелів, клубів, квартир і котеджів.

Напольно-стельові кондиціонери

Напольно-стельові системи дуже рідко встановлюють в квартирах, вони більше призначені для «універсальних» приміщень, в яких зручніше внутрішній блок розмістити на підлозі або під стелею, наприклад, в магазинах зі скляними вітринами, або якщо звичайна спліт-система недостатня для охолодження приміщення, а можливості встановити кондиціонер касетного типу відсутній (через відсутність в ньому підвісної стелі), а так само якщо форма приміщення – занадто витягнута.

До переваг цих систем можна віднести:

 • Можливість встановлювати під стелею і над підлогою
 • Малі габарити – товщина 17-24 см.
 • Ефективне функціонування в кімнатах складної форми
 • Рівномірний розподіл повітря, завдяки подачі потоків повітря наверх

При підлоги установці кондиціонера універсального, потоки охолодженого повітря направляються вгору, що робить їх безпечними, тому що вони не будуть потрапляти на людину безпосередньо. Якщо кондиціонер встановлюється на стелі – то повітря буде розподілятися уздовж стелі горизонтально і настилатися (довжина струменя доходить 12 м). Завдяки цим особливостям дані спліт-системи можуть ефективно використовуватися в офісних приміщеннях, торгово-розважальних установах, ресторанах і спортивних залах.

Дахові кондиціонери

Дахові кондиціонери (Roof Top) представляють собою холодильну машину, конструктивно виконану у вигляді моноблока, призначеного для установки на плоских дахах будівель. Якщо дах має нахил, то кондиціонер встановлюється на спеціальних рамах.

Дахові кондиціонери (Roof Top) дозволяють одночасно здійснювати вентиляцію і регулювати температуру повітря в приміщенні. Свіже повітря забирається з вулиці через забірну решітку дахового кондиціонера.

Рециркуляційний повітря забирається з приміщення за системою повітропроводів і подається в змішувальну камеру, де змішується зі свіжим повітрям. Необхідна співвідношення свіжого і рециркуляційного повітря забезпечується зміною положення заслінок.

Дахові кондиціонери характеризуються:

 • Широким діапазоном мощностей- від 8 до 140кВт по холоду і теплу, і відповідно от1500до 25000м³ / ч
 • Простотою монтажу і установки
 • Високою надійністю і економічністю в експлуатації
 • Компактністю
 • Єдиною системою автоматики, що дозволяє при завданні необхідної температури в приміщенні, автоматично вибирати режим роботи
 • Роботою з низькими шумовими характеристиками

Дахові кондиціонери використовуються для охолодження великих приміщень: супермаркетів, ресторанів, спортивних залів, а також на промислових підприємствах.