fbpx
рекуператор воздуха

Рекуператор повітря

Однією з найчастіших і найважливіших рекомендацій лікарів та фахівців по захисту від вірусів є регулярне провітрювання приміщення. Але що робити тим людям, які живуть поруч з проїжджою частиною або у забрудненому загазованому районі? Такі проблеми, як погане повітря або шум від вулиці як раз і вирішують рекуператори. ⠀ Рекуператор цє повітреобмінник, який проводить витяжне тепле повітря і припливне холодне. Іншими словами він використовує тепло витяжного повітря для підігріву припливного. Відповідно, чим вищою є температура витяжного повітря, тим інтенсивніше піддається нагріванню припливне повітря. Таким чином можна зберегти теплову енергію і підтримати роботу інших кліматичних систем.
як працює рекуператор
Виділяють три основні види рекуператорів:
  1.  Пластинчастий – простий в обслуговуванні, рідко вимагає ремонту, економічний (для їхньої роботи не потрібна електроенергія). Але взимку такі рекуператори можуть обмерзати, саме тому їх періодично треба відключати.
  2. Роторний. Теплообмінники цих конструкцій складаються з обертових пластин, через які проходять потоки повітря. Має високий ККД – коефіцієнт корисної дії. З їх допомогою можна повертати у приміщення, крім тепла, ще й вологість. Мінуси: до них потрібно застосовувати фільтра, проводити техобслуговування; працюють на електроенергії.
  3. Гликолевий теплоутилизатор. Як проміжний тепло-холодоносій використовує етіленгліколевий розчин. Складається з двох теплообмінників, які з’єднані між собою і утворюють замкнутий контур. По ньому і рухається теплоносій.
Всі ці системи очищують повітря. Пластини рекуператорів не випускають тепло взимку і не пускають спеку влітку. Для сучасних жителів це вже певний mast have, а також рекуператор є необхідним для власників будинків, у яких проблеми з підвищеною вологістю або, навпаки, сухістю повітря. ⠀ У кожного з цих видів є свої плюси і мінуси. Підібрати найбільш підходящий варіант для вашого приміщення допоможуть інженери компанії “Конвент-Сервіс”. Звертайтеся!