fbpx

Мультизональні системи кондиціонування

Наше життя мчить зі швидкістю звуку, час і комфорт для сучасної людини мають величезну цінність. Будівельний ринок також стрімко розвивається, і чим будови вище і масштабніше, тим більше у них різноманітних функцій і запитів. У зв’язку з цим підвищення енергоефективності будівель перейшло на новий рівень. Для цих цілей освоюють нові альтернативні джерела енергії, розробляють сучасні теплоізоляційні матеріали, створюється енергоефективне обладнання.

Мультизональна система кондиціонування – це один з найкращих варіантів кондиціонування декількох приміщень і поверхів одночасно, коли до одного зовнішнього блоку (який часто розташований або на даху, або в підвалі на технічному поверсі) підключаються кілька внутрішніх блоків кондиціонерів. Мультизональні системи, або по-іншому багатозональні, необхідні в разі, коли в різних приміщеннях одного будинку одночасно потрібно забезпечити унікальний мікроклімат. Ці системи працюють настільки тихо, що їх роботу складно помітити.

Ця технологія дає можливість інтегрувати кліматичну техніку всієї будівлі в загальну керовану кліматичну екосистемі

Ці фреон-повітряні системи з’явилися впервице на ринку в 1982 році в Японії. Представлена ​​така система була корпорацією Daikin (відомий ведучий виробник кліматичної техніки і в наш час), і її назва була запатентовано, як VRV – Variable Refregerant Volume. Оскільки цю абревіатуру офіційно зареєстрували, всі інші компанії, які розробляли подібні системи з можливістю перерозподілу обсягу холодоагенту і потужності між блоками, випускають аналогічне обладнання під іншими назвами.

Устаткування такого класу виробляють Mitsubishi Heavy Industries – їх мультизональні системи позначаються абревіатурою KX, Mitsubishi Electric – City Multi, Fujitsu General – VRF, Haier – MRV, GREE – GMV, McQuay – MDS, Sanyo (Eco-Multi), LG (MPS), Toshiba (MMS), Midea (MDV), і ін. В російськомовних статтях для позначення класу даного обладнання зазвичай користуються термінами «мультизональна система», «система зі змінною витратою хладагента», «VRF-система».

Комерційні мультизональні системи від кращих світових виробників

Як влаштовані мультизональні системи?

Усередині мультизональной системи циркулює холодоагент по двом або трьом центральним трубах. За однією з них холодоагент подається з внутрішніх блоків у зовнішній. У разі двотрубної системи всі внутрішні блоки можуть працювати або одночасно на охолодження, або одночасно на опалення. При цьому по другій трубі холодоагент з зовнішнього блоку йде або в рідкому стані (робота на холод), або в газоподібному (на тепло). У трёхтрубних системах на повернення фреону до внутрішніх блокам виділено дві трубки, по одній він йде у вигляді газу, за іншою – рідкий. Тому і можлива не залежна роботи внутрішніх блоків в різних режимах.

Система управління стежить за справжньою температурою в приміщенні і порівнює її з тією, що задана в настройках в якості бажаної. Залежно від того, в який бік відхилення, кожен внутрішній блок, крім першої трубки, підключається до другої або до третьої трубці з холодоагентом.

Скільки внутрішніх блоків кондиціонерів можна підключити до одного зовнішнього?

Вся унікальність мульти зональних систем кондиціонування в тому, що до одного зовнішнього блоку можна підключити до декількох десятків внутрішніх блоків різного типу і, відповідно, потужності: настінні, касетні, стельові, канальні. Все залежить від ваших потреб і технічних характеристик приміщення. Потужність внутрішніх блоків становить від 2 до 18 кВт і підбирається індивідуально для кожного кондиціонером приміщення. Підібрати мультізональную систему для певного приміщення може тільки досвідчений інженер проектувальник.

Крім нагріву і охолодження повітря в приміщеннях, у мультизональной системи є функція осушення повітря. Також, в залежності від виробника, мультизональні системи мають можливість ручного і автоматичного збереження режиму роботи, самодіагностики системи і аварійного відключення. Її система управління дозволяє використовувати індивідуальні пульти управління в кожному приміщенні, або ж керувати системою з центрального пульта управління.

Компанія Конвент-Сервіс професійно і в встановлені терміни здійснює підбір і постачання мультізональних систем для вашого об’єкта. Ми Проектіруем, продаємо, встановлюємо і обслуговуємо мультизональні системи в Україні. Надаємо гарантії на обладнання та на монтаж. Всі відповідні сертифікати до обладнання та комплектуючих є.

Ми є офіціалнимі дистриб’юторами багатьох заводів виробників мультізональних систем, тому ми із задоволенням допоможемо клієнту в підборі і реалізації його замовлення.

Контролюємо всі етапи реалізації проекту